Atlétika

A KSI SE Atlétika szakosztály rövid története

1963-ban alapított Központi Sportiskola első szakosztályai között magtalálható volt Iharos Sándor által vezetett atlétikai szakosztály. Az 53 év alatt rengeteg kiváló atléta és atlétika edző dolgozott, nevelődött szakosztályunknál: Iharos Sándor mellett Szekeres Sándor, Bácsalmási Mihály, Erdei László, Kondor Imre, Kulcsár Gergely, Lukács II. László, Szabó Dezső, Szabó Tamás, Tímár Mihály.

Legeredményesebb versenyzők: Orosz Irén, Sámuel Edit, Lukács László, Palanek Éva, Bátori Noémi, Ináncsi Rita, Czingler Zsolt, Török Zsombor, Róth Miklós, Szabó Dezső, Vincze Dorina, Karlik Dániel, Rakovszky Tibor.

Kiemelkedő eredmények:

Lukács László IBV I.hely gerelyhajítás 1972.

Mészáros László IBV V.helyezés 4x100m váltó 1973.

Kovács László IBV VI.helyezés gerelyhajítás 1977.

Keresztes Zsuzsa IBV VI.helyezés ötpróba 1977.

Palanek Éva IBV IV. helyezés 4x400m váltó 1978., IBV I. hely 400m 1980., IFI EB VII.helyezés 400 gát 1981.

Povozsán Károly IBV VI. helyezés kalapácsvetés 1978.

Juhász Gabriella IBV VI. helyezés 4x400m váltó 1982.

Hegedűs Éva IBV VI. helyezés 4x400m váltó 1982.

Martonffy Zoltán IBV VI. helyezés tízpróba 1983.

Bátori Noémi IBV I. hely 4x 400m váltó 1984., IFI EB IV. helyezés 4x400m váltó 1985., IBV VI. helyezés 400m és V. helyezés 4x 400m váltó 1985., IFI VB VI. helyezés 4x 400m váltó 1986.,Felnőtt VB IV. helyezés 4x400m váltó 1987., IFI EB IV. helyezés 4x400m váltó 1987., IBV IV. helyezés 400m 1987.,IBV IV. helyezés 400m és 4x400m váltó 1988.

Holinka Zsolt IBV IV. helyezés 4x100m váltó 1985.

Ináncsi Rita IBV IV. helyezés hétpróba 1986., IFI VB VII. helyezés hétpróba 1988., IBV II. hely hétpróba 1988., IFI EB V. helyezés hétpróba 1989.

Holba Zoltán IBV V. helyezés 2000m akadály 1986.

Czingler Zsolt IBV IV. helyezés hármasugrás 1988., IFI EB VI. helyezés hármasugrás 1989.

Borsos Károly IBV VI. helyezés 400gát és 4x400m váltó 1988.

Török Zsombor IBV II. hely 400gát és V. helyezés 4x 400m váltó 1990., IFI EB VII: helyezés 400gát és VI. helyezés 4x400m váltó 1991.

Árpási Miklós IBV V. helyezés 4x 400m váltó 1990., IFI EB VI. helyezés 4x400m váltó 1991.

Dóczi Orsolya IFI EB VI. helyezés 4x400m váltó 1993.

Róth Miklós IFI VB II. hely 400gát 1994.

Kerékjártó István UP EB VI. helyezés 800m 2001.

Kocsis Judit Mezei EB csapat VII. helyezés 2002.

Szabó Dezső Junior VB IV. helyezés rúdugrás 2008.

Vincze Dorina IFI VB II:hely 4x100m váltó 2009.

Karlik Dániel UP EB VI. helyezés 100m 2011.

Rakovszky Tibor Junior EB VIII. helyezés súlylökés 2013.

 

Szakosztályi struktúra

 

Kasperkiewicz Gábor  szakosztályvezető, szakedző UGRÓ SZAKÁG

Serdülő(13-15 éves), Ifjúsági(16-17 éves), Junior(18-19 éves), Felnőtt edző

 

Timár Mihály szakedző MAGASUGRÓ EDZŐ

Serdülő(13-15 éves), Ifjúsági(16-17 éves), Junior(18-19 éves), Felnőtt edző

 

Kárai Kázmér szakedző, mesteredző KÖZÉP-, ÉS HOSSZÚTÁVFUTÁS

Serdülő(13-15 éves), Ifjúsági(16-17 éves), Junior(18-19 éves), Felnőtt edző

 

Zollner László sportedző SPRINT-, ÉS GÁTFUTÁS

Ifjúsági(16-17 éves), Junior(18-19 éves), Felnőtt edző

 

Sarkadi László szakedző GYERMEK ÉS SERDÜLŐ KOROSZTÁLY

 

Gach Gergő Testnvelő tanár RÚDUGRÁS

Serdülő(13-15 éves), Ifjúsági(16-17 éves), Junior(18-19 éves), Felnőtt edző

 

Kovács Klára Testnevelő tanár SERDÜLŐ KOROSZTÁLY

 

Balázs Bernadett Testnevelő tanár GYERMEK KOROSZTÁLY

 

Koczka Anikó Testnevelő tanár GYERMEK KOROSZTÁLY

 

Kult Brigitta Testnevelő tanár GYERMEK KOROSZTÁLY
 

 

A sportági szövetség elérhetőségei:

Magyar Atlétika Szövetség

1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3

Telefon: +36 1 460 6843

Központi e-mail: titkarsag@atletika.hu

Weboldal: https://atletika.hu


 

Kasperkiewicz Gábor


Kasperkiewicz Gábor 2001 óta vezeti a KSI SE Atlétika Szakosztályt. Telefon: +3630/606-5853 e-mail: kaspigabor58@gmail.com

Sportolók és edzők

Timár Mihály
1950

Végzettség: Szakedző, Testnevelő tanár

Kiemelkedő tanítványok: Ináncsi Rita, Dóczi Orsolya (nevelőedző), Csiszár Ferenc, Mártonffy Zoltán,

Elismerések:Magyar Atlétikáért Bronz Fokozat 2017,Az Év Utánpótlás Edzője 1988

Telefon: +36-30-99-64-194

E-mail: t.mihaly50@freemail.hu

Edzések: H-P 15:00-18:00

Kárai Kázmér
1947

Végzettség: Szakedző, Mesteredző

Kiemelkedő tanítványok: Szabó Karolin, Oláh Katalin

Elismerések: Magyar Sportért Kitűntető Cím 1996, Az Év Edzője 1982, Magyar Atlétikáért Bronz Fokozat 2017

Telefon: +36-30-52-59-898

E-mail: karaikazi@gmail.com

Edzések: H-P 16:00-19:00

Kovács Klára
1973

Végzettség: Testnevelő tanár

Telefon:+36-70-33-35-721

E-mail:lizulee@gmail.com

Edzések: H-P 16:30-18:30

 

Kasperkiewicz Gábor
1958

Végzettség: Szakedző

Kiemelkedő tanítványok: Czingler Zsolt, Uzsoki János, Almási Csaba, Ordina Tibor, Ajkler Zita, Szirbucz Andrea,

Elismerések: Év Utánpótlás Edzője, OTSH Dícsérő Oklevél, Magyar Atlétikáért Bronz fokozat 2017,

Telefon: +36-30-60-65-853

E-mail: kaspigabor58@gmail.com

Edzések: H,K,Cs,P 16:00-19:00

                 Szombat:10:00-12:00

Sarkadi László
1958

Végzettség: Testnevelő tanár, Szakedző

Kiemelkedő tanítványok: Rakovszky Tibor (nevelőedző)

Telefon: +36-20-32-03-858

E-mail: saresz.sarkadi.laszlo@gmail.com

Edzések: H,Sz,P 15:00-16:30

                 Cs 15:30-17:00

Koczka Anikó
1970

Végzettség: Testnevelő tanár

Telefon:+36-20-21-69-947

E-mail: koczka.aniko@gmail.com

Edzések: H,Sz 14:00-15:00

Zollner László
1978

Végzettség: sportedző

Kiemelkedő tanítvány: Naszódi Benedek

Telefon: +36-20-99-94-553

E-mail: halfogo@freemail.hu

Edzések: H-P 16:00-18:00

Mihajlovits Eszter
1993

Asszisztens edző

Telefon:+36-70-32-50-470

E-mail:mihajlovits.e@gmail.com

 

Gach Gergő
1982

Végzettség: Testnevelő tanár

Telefon:+36-20-92-07-933

E-mail:gachgergo@gmail.com

Edzések: H-P 16:00-18:00

Kult Brigitta
1986

Végzettség: Testnevelő tanár

Telefon:+36-70-70-32-601

E-mail:brigikult@gmail.com

Edzések:H,Sz,P 16:30-18:00 11-12 éves

                  K,Cs 16:30-18:00 6-10 éves

Balázs Bernadett
1971

Végzettség: Testnevelő tanár gyógytestnevelő szakirány

Telefon: +36-70-63-89-290

E-mail: bbfitt28@gmail.com

Edzések: H,K,Cs,P 15:00-16:15

                K 16:00-17:00

Gebauer Maja
2001

Atléta

9x-es korosztályos Országos Bajnok rúdugrásban

EYOF 7. helyezett rúdugrásban

Ifjúsági válogatott rúdugró

Naszódi Benedek
1997

Atléta

Tízpróba Országos Bajnok- 6750 pont

Weiler Virág
1996

Atléta

U23-as korosztályban 4x-es Magyar Bajnok futó:

Mezei                 Ob.                   
10000m              Ob. 
Félmaraton         Ob.  
Országúti 10km   Ob.  

 

 

Halmai Balázs
1995

Atléta

U23 Félmaraton OB 2. hely

U23 Országúti 10km Ob 2. hely

Kulcsár Boglárka
2002

Atléta

Serdülő Országos Bajnok Rúdugró

Serdülő válogatott rúdugró

Takács Gergő
2005

Atléta

Gyermek korosztály eredményes versenyzője:

távolugrás:5,06 m

60m gátfutás: 9,06 (kézi méréssel)

                     9,10 (gépi méréssel)

Raffai Péter
1996

Atléta

Felnőtt és Utánpótlás tízpróba 2.hely

Utánpótlás 110 gát 3.hely

Antal Bálint
2002

Atléta

Serdülő Bajnok ötösugrásban fedettpályán

Serdülő Bajnokságon 2. helyezett távolugrásban

 

Kovács Lili
2004

Atléta

Újonc Bajnokságon rúdugrásban 2. helyezett

Sipos Borbála
1999

Atléta

Junior Bajnokságon 60m síkfutásban 2. helyezett

Varga Hunor
1999

Atléta

Összetett Bajnokságon 3. helyezett szabadtéren és fedettpályán

Botka Viktor
2004

Atléta

Újonc Bajnokságon 3. helyezett rúdugrásban fedettpályán

Bándli Olivér
1995

Atléta

Utánpótlás korosztályban 3. helyezett magasugrásban, gerelyhajításban

Rádonyi Barnabás
2001

Atléta

Ifjúsági Bajnokságon 2. helyezett rúdugró