Kajak-kenu

Magyar bajnoki indulásért versenyzett az utánpótlás

Ismét egy fontos hétvégén van túl az utánpótlás. Péntektől vasárnapig Szolnokon rendezték a Budapest, Pest megye Bajnokságot, miközben Fadd-Dombori a Vidék Bajnokságnak adott otthont. Mindkét versenyen a korosztályos Magyar Bajnokságokra való kijutás volt a tét, és bár vasárnap az időjárás közbeszólt, izgalmakban ezúttal sem volt hiány.

A néhány héttel ezelőtti II. Felnőtt és Parakenu válogató után, ismét kajakosok és kenusok lapátjaitól pezsgett a szolnoki Holt-Tisza vize. A Budapest, Pest megye bajnokság keretein belül 34 egyesület közel 1100 versenyzője állt rajthoz a gyermektől egészen az ifjúsági korosztályokig.

„Ezen a versenyen, illetve a Vidék Bajnokságon lehetett kvalifikálni a korosztályos Magyar Bajnokságokra. – mondta Rasztotzky Anna, a Gyulay Zsolt Regionális Akadémia menedzsere. – Szolnokon remek csatákat láttunk a fiataloktól a pénteki és a szombati nap is zökkenőmentes volt. Vasárnap az időjárás kissé ellenünk fordult, esőzés és villámlás miatt egy fél órára meg is kellett szakítanunk a versenyt, de utána szerencsére sikerült minden számot lebonyolítanunk.”

A Budapest, Pest megye Bajnokság éremtáblázatát a KSI SE (23 arany, 25 ezüst, 21 bronz) nyerte, míg a Vidék Bajnokságon a Tiszaújvárosi Kajak-Kenu és Sárkányhajó Egyesület (21 arany, 9 ezüst, 7 bronz) teljesített a legjobban.

A Serdülő, Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokságot július 28-31. között rendezik Szegeden, míg a Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokságra augusztus első hétvégéjén kerül sor, szintén a Maty-éren.